İzmir Haberleri

İzmir'de Mutlaka Yapılması Gerekenler

İzmir Mekan Rehberi     12 Tem, 2021     0 Yorum
İzmir Mekan Rehberi

Yaz aylarında en çok duyduğumuz şeylerden birisi de ‘’İzmir’de nereyi gezebilirim?’’ Her bir köşesinde apayrı bir atmosfere sahip bu şehirde hem tarihi hem de doğayı keşfedebileceğiniz ve harika vakit geçirebileceğiniz birçok adres var. İşte İzmir’de mutlaka yapılması gerekenler!

Alaçatı’nın Rengarenk Sokaklarını Gezin!
İzmir Mekan Rehberi

Yaz aylarında oldukça popüler bir hale gelen Alaçatı Çarşı’nın dar caddeleri ve rengarenk sokaklarında gezmeye bayılacak, fotoğraf çekilmeye doyamayacaksınız. İzmir’e gelirseniz mutlaka görmeniz gereken vazgeçemeyeceğiniz bir nokta haline gelecek!

Çeşmealtı Gece Pazarı’nda Alışveriş Yapın!
İzmir Mekan Rehberi

Bu pazarda yok yok desek yeridir! El yapımı çeşit çeşit aksesuarlar, birbirinden farklı yazlık kıyafetler ve çok daha fazlası… Tertemiz havada deniz kenarına kurulan bu pazara, Çeşmealtına yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız!

Karaburun Koylarını Keşfedin!
İzmir Mekan Rehberi

Ege’nin gizli kalmış cenneti Karaburun’un tertemiz havasına, ağaçlar arasına gizlenen masmavi koylarını keşfetmeye bayılacaksınız! 

Şirince Köyünde Doğanın Tadını Çıkarın!
İzmir Mekan Rehberi

Şirince Köyü doğal güzelliği ve eşsiz mimari yapısı ile hayran kalacağınız bir atmosfere sahip. Aynı zamanda birçok şarap bağına sahip olan bu köyde, Şirince’ye özgü şarapların tadımını yapmadan asla dönmeyin!

Kordon’da Rakı Balık Yapın!
İzmir Mekan Rehberi

İzmir’in vazgeçilmezi Kordon’da dostlarınız ile günbatımına karşı rakı balık yaparak muhteşem bir akşam geçirebilirsiniz.

Tarihi Kızlarağası Hanı’nda Güne Kahve Molası Verin!
İzmir Mekan Rehberi

Kemeraltı’na yolunuz düşerse Kızlarağası Hanı’na uğramadan dönmeyin! Kumda kahvesi ile oldukça popüler olan ve her bir köşesine hayranlık duyacağınız bir tarihe sahip. Gitmek için acele etseniz iyi olur çünkü bu mekânda yer bulmak oldukça zor…

Tarihi Asansör’den Şehre Bakın!
İzmir Mekan Rehberi

Konak’ta bulunan Dario Moreno sokağı, Tarihi Asansör’ün hemen aşağısında yer almaktadır. Yol boyunca tarihi köşklerin ve konakların sıralandığı bu sokaktan asansöre çıkarak şehrin harika görüntüsüne bakabilirsiniz.

Foça da Gün Batımını Seyredin!
İzmir Mekan Rehberi

Foça’nın gün batımının eşsiz renklerine hayran kalacaksınız! Huzur dolu bir deniz manzarasında, mis gibi havanın ve gün batımının keyfini mutlaka çıkarmalısınız…

Yorum Yap

(*) Gerekli Alanlar