Kuzguni Sanat Cafe & Brasserie Deniz Mahsulleri

6524. Sk No:5, Yalı Mahallesi (Mavişehir Koçtaş Alt Caddesi) Mavişehir - Çiğli / İzmir www.kuzguni.com 0(232) 325 3033 3,0

Kuzguni Sanat Cafe & Brasserie Hakkında


HER TAT ASLINDA HAFIZADA GEÇMİŞLE BUGÜN ARASINDA KÖPRÜ KURAR


Yemek ile edebiyat arasında çok derin ve anlamlı bağlar vardır.Yenilen yemekler edebi eserlerde basit birer çeşni olarak durmaz.Yazar veya şair yemekle ilgili yaşanmış deneyimlerini hikayeleştirmeden ,şiirleştirmeden edemez.

Fûruzan'ın ''Sevda Dolu Bir Yaz'' daki kahvaltı sahnesi ile Aslı Perker'in ''Sufle'' sinde olduğu gibi kahramanların hayal kırıklıklarının ilacını bir yemek tarifinde bulduklarına tanıklık edersiniz.Marcel Proust'un ''Yitik Zaman Ardında''daki''çörek deneyimini'' hatırlayın.
'' İstanbul Bir Masaldı''da Mösyö Jack ,kederli ve talihsiz baldızı Madam Estereya'nın cenaze yemeğinde rakılı kurabiye ile patlıcanlı börek yer ve bu tatların kendisine hatırlattıklarıyla başbaşa kalır.
''Lunapark Kapandı''nın kahramanı en büyük yalnızlık ve terk edilmişlik anılarının birinde evde kalan bayat ekmek,biraz yumurta ve peynirle''kaybettiklerine daha çok tutunma amacıyla''alelacele bir börek yapmaya kalkışır.

"YEMEK İLE EDEBİYAT ARASINDA ÇOK DERİN VE ANLAMLI BAĞLAR VARDIR;ÇÜNKÜ YEMEK HAYATIN DA EN VAZGEÇİLEMEZ YERLERİNİN BİRİNDE KENDİSİNİ VAR EDER."


Büyük yazarlarımız Sait Faik Abasıyanık'tan,Yusuf Atılgan'a ,Hüseyin Rahmi Gürpınar'dan,Oğuz Atay'a pek çok isim birbirinden unutulmaz sofra sahnelerinde pilavdan patlıcana,börekten balığa farklı lezzetlere öykü ve romanlarında başrol verirken;Tomris Uyar,Leyla Erbil ve Nezihe Meriç meyhanelerden ev içlerine uzanmıştır.Edip Cansever'in şiirlerini okumadan Beyoğlu meyhanelerini tanıyamazsınız.

HER LEZZET GERİYE DOĞRU BİR HATIRLAMA EYLEMİ İSE, BU HATIRANIN İÇİNDE VAR OLMA DİLEĞİYLE...

Fotoğraf Galerisi


Hizmetler


Açık Alan
Alakart Menü
Alkol
Canlı Müzik
Çocuk Menüsü
Dans
Deniz Manzaralı
Diyet Menü
Dj Performans
Engelli Girişi
Fiks Menü
İnternet
Kahvaltı
Maç Yayını
Mama Sandalyesi
Masa Üstü Şarj Sistemi
Nargile
OtoPark
Oyun Alanı
Paket Servisi
Rezervasyon
Sigara İçilebilir Alan
Vale
Yemek Kuponu

Ödeme Tipleri


Nakit
Kredi Kartı
MultiNet
Sodexo

Kuzguni Sanat Cafe & Brasserie Hakkında Görüşleriniz

Selin kulay
18/02/2018
Hayatımda gördüğüm en kötü mekan sadece amaçları para kazanmak Doğum günü yaptık anlaştığımız herşeyin dışına çıkarak kendi kafalarına göre sipariş gönderdiler sonrada bizimle kavga ettiler gitmeden önce birkez daha düşünün hele sahibi olan bayan aman amannn
rüya akçe
21/03/2017
sanatın ve lezzetin bir arada olduğu İzmir'e yakışan harika bir yer. ba-yıl-dık :)

TÜM YORUMLARI GÖR


Malzemeler


Hamur Tipi


İçecek


FOTOĞRAF YÜKLE


OTELE MESAJ GÖNDER


MEKANA MESAJ GÖNDER


OTELE MESAJ GÖNDER


GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN


GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN


ÜYE OL


FACEBOOK İLE GİRİŞ TWITTER İLE GİRİŞ

GİRİŞ YAP


FACEBOOK İLE GİRİŞ TWITTER İLE GİRİŞ ÜYE OL