İzmir Mekan Rehberi

İzmir Etkinlikleri Etkinlik


Trockyablues Konseri

18 Mayıs 2019 :
YER
İzmir Etkinlikleri
TARİH & SAAT
18 Mayıs 2019
:
TELEFON
0(232) 446 3230
E-POSTA
info@izmirmekanrehberi.com

“Roman değil, ensTRoman müziği!”

1998'nin sonlarında bir araya gelen Lüleburgazlı üç dört müzisyen, Lüleburgaz’da deneysel sayılabilecek bir müzik etkinliğiyle uğraştılar. “Birlikte ses çıkartma” diye özetlenebilecek bu çalışmaların içinden süreç içinde “Lüleburgaz Trockyablues” doğdu.

2000’li yılların başında müzikal çizgisi netleşmeye başlayan grup; “Balkan Rumeli hattı”nda gezinen ve “Anadolu Semah-Zeybek geleneği”ne yaslanan, uzun sololardan beslenen “enstrüman müziği”ne yöneldi.
Grup: Zurna, Bas Gitar, Keman, Bağlama, Kemança, Piyano, Klarnet, Tambura, Gadulka, Askı Davul, Gitar ve Darbuka kullanıyor.

Nisan 2019’da 21. yılını kutlayan Trockyablues bugüne kadarODTÜ Bahar Şenliği, İzmir Fransız Kültür Merkezi, Galata Şenliği, Yerebatan Sarnıcı, Cemal Reşit Rey Salonu, Bursa Kültür Park, Mimar Sinan Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Taksim Meydanı, Uluslararası Adalar Festivali, İstanbul Parkorman, Sultanahmet Meydanı, İzmir AKM, Blagoevgrad Uluslararası Halk Müzikleri Festivali gibi birçok yerde konser verdi; ATV, Cine 5, KANAL B, SKY TV, CNNTURK gibi kanallarda konuk, birçok kanalda da haber oldu.  

Lüleburgaz Trockyablues’un “rock” üzerinden “halk müziği”ne, “blues” üzerinden “kenar mahalle”ye döndüğü yüzünde “esmer bir hüzün” hiç eksik olmadı.

Lüleburgaz Trockyablues; Festivaller, Üniversite Şenlikleri, Şirket Geceleri, Açılış Törenleri, Özel Davetler ve benzeri sahne organizasyonlarında yer alıyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 34.00 TL

PAYLAŞ

Malzemeler


Hamur Tipi


İçecek


FOTOĞRAF YÜKLE


OTELE MESAJ GÖNDER


MEKANA MESAJ GÖNDER


OTELE MESAJ GÖNDER


GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN


GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN


ÜYE OL


FACEBOOK İLE GİRİŞ TWITTER İLE GİRİŞ

GİRİŞ YAP


FACEBOOK İLE GİRİŞ TWITTER İLE GİRİŞ ÜYE OL