Marge Otel Ilıca 5,0 Otel

Ilıca Mahallesi 5117 Sokak No.1 Ilıca, Çeşme İzmir www.margehotels.com 0(232) 723 5101


HAKKINDA


Çeşme, Ilıca’da bulunan Tarihi MAHMUDİYE OTELİ, büyütülerek bugünkü adıyla MARGE HOTEL olarak hizmete sunulmuştur. Restorasyonu yapılan ana binamız 1876 yılında Ilıca’da sıcak suları bulan ve halkın hizmetine sunan Hasan Ağa tarafından yapılmış ve vefatı ile torunu Mahmut Hamdi Baykal’a (Mahmudiye Efendi) kalmıştır (1905). Mahmudiye Efendi ayrıca, Alaçatı’yı kuran Hacı Memiş Ağa’nın da 3. Kuşak torunudur. 1910 lu yıllarda Fatma Hanım ile evlendiğinde bu binayı ikametgah olarak kullanmış ve dört evladında dünyaya gelmesiyle “büyük ev” olarak adlandırılmıştır. 1930'lu yıllara geldiğimizde Ilıca’da 4 adet otel bulunmaktaydı. Şu an ana binamızın bulunduğu Mahmudiye Oteli, Rasim Palas Oteli, hemen yanındaki ince uzun konumlu Karabina Oteli, Yeni İstanbul Oteli, ve hemen önlerindeki taş iskele, İzmir'in seçkin kesimlerinin tatil merkezi idi. Yerli ve yabancı zenginlerin, kalburüstü Levanten ve Musevi ailelerin vazgeçemediği Ilıca'nın bu oteller kesimi, çok tercih edilen bir sayfiye yeriydi. 

Ana binamızın restorasyonu Umart Mimarlık tarafından yapılıp, ARX Design Group tarafından iç mimarisi, Alexandra La Capria tarafından iç dekorasyonu tamamlanarak 13 adet Suite oda, 3 adet Dublex Suite, 4 adet Vintage Suite, 1 adet Executive Dublex Suite, 4 adet Standart odadan oluşmaktadır.

Bu tarihi binayı da içinde barındıran MARGE Hotel 25 oda, SPA merkezi( 1 adet jakuzi özellikli kapalı havuz ve 2 adet masaj salonu ), havuz ve bir adet restaurant’tan oluşmaktadır.


Malzemeler


Hamur Tipi


İçecek


FOTOĞRAF YÜKLE


OTELE MESAJ GÖNDER


MEKANA MESAJ GÖNDER


OTELE MESAJ GÖNDER


GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN


GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN


ÜYE OL


GİRİŞ YAP