Restoran Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Restoranınızın daha fazla insana duyurabilmek, hikayenizi anlatmak, yeni müşteriler çekmek ve kitlenizle etkileşim kurmak için sosyal medya varlığınızı nasıl optimize edebileceğinizi İzmir Mekan Rehberi'nin önerileri ile hemen öğrenin.

Müşterileriniz sürekli sosyal medyada aktif ve yeni mekanlar arıyorlar. Siz de bu etkili mecrada sürekli aktif olmalısınız. Sosyal medya, müşteri tabanınızı genişletmenize ve ilk kez gelen ziyaretçileri sürekli düzenli hale getirmenize yardımcı olmak için modern bir işletmeyi yönetmenin çok önemli bir parçasıdır.
Ve bir sosyal medya stratejisi - ister özel ürünlerinizin ve promosyonlarınızın fotoğraflarını her kanalda yayınlamak kadar basit olsun, ister en iyi performans gösteren platformlarınızda gönderilerinizi seviyelendiriyor ve tanıtıyor olun - restoran pazarlama stratejinizin çok önemli bir parçasıdır. .
Ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? 

Bir restoran sosyal medya stratejisini nasıl geliştirirsiniz? Ve restoranınızı sosyal medyada nasıl etkili bir şekilde tanıtıyorsunuz?
Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin ve sosyal stratejilerinde ustalaşmış İzmir Mekan Rehberi'nin önerilerini dinleyin.

Restoranlar İçin Sosyal Medya Neden Önemli?

Peki sosyal medya restoran pazarlaması nedir ve işime nasıl yardımcı olabilir? En temel düzeyde, restoranlar için sosyal medya yönetimi, müşteri tabanınızı geliştirmenin ve büyütmenin anahtarıdır.
Sosyal Medya birbirimizle etkileşim şeklimizi etkiledi ve her sektördeki şirketlerin iş yapma ve müşterileriyle bağlantı kurma şeklini değiştirdi. Bu özellikle restoranlar için geçerlidir, bu nedenle sosyal medya varlığına sahip olmak artık bir seçenek değildir: Bu bir zorunluluktur.
Örnek olarak Instagram'ı alın. Social Media Today'e göre, Y kuşağının %30'u, Instagram varlığı zayıf olan restoranlardan aktif olarak kaçınıyor. Restoran müşterileri daha dijital yönelimli hale geldikçe, öne çıkan bir çevrimiçi varlık ve kimlik tanımlamak çok önemlidir.

  • Müşterilerle bilgi sağlar ve iletişimi açar
  • Restoranınıza çevrimiçi bulunma fırsatı verir
  • Yemeklerinizi ve tariflerinizi görsel olarak çevrimiçi olarak paylaşmanıza olanak tanır
  • Restoranınıza profesyonellik ve meşruiyet katar
  • Günümüzde restoranınız, etkili bir pazarlama kanalı olmanın yanı sıra, siz ve konuklarınız arasındaki iletişim hatlarını açık tutmak için sosyal medyayı da bir kanal olarak kullanıyor olmalıdır.

Peki Restoranlar Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı?
Restoranlar, müşterilerle eğlenceli, faydalı ve yaratıcı yollarla bağlantı kurmak için sosyal medyayı kullanır. Restoranların Facebook, Instagram, TikTok, Twitter ve daha fazlası gibi sosyal medya sitelerini kullanma yollarından bazıları şunlardır:
Yüksek kaliteli yiyecek öğeleri yayınlayın
Mevsimsel, günlük veya haftalık menüler yayınlayın
Müşteri içeriğini sergileyin
Müşterilerle iletişim kurun
Tarifleri paylaşın
Sahne arkası çekimlerini ve videoları gösterin.
Şefler, sunucular, barmenler ve diğerleri gibi çalışanları vurgulayın
Değişiklikleri saat veya ek konum olarak paylaşın

Restoranımı Sosyal Medya Kullanarak Nasıl Tanıtırım?

İşletmeniz için çevrimiçi bir sosyal medya varlığı oluşturmak için şu adımları izleyin:
Restoranınız için Facebook, Instagram, Twitter, TikTok veya YouTube'da bir işletme profili oluşturun.
Sayfanızın kolayca tanınması için profillerinizde restoran logonuzu ve renklerinizi kullanın.
Oluşturduğunuz her sayfaya bir biyografi ekleyin ve restoranınızın web sitesini, konumunu, çalışma saatlerini, menüsünü ve sizinle nasıl iletişim kuracağınızı belirtin.
Müşterilerle etkileşim kurmak ve yenilerini çekmek için içerik yayınlayın ve aşağıdaki restoran sosyal medya pazarlama ipuçlarını kullanın.

Restoranların sosyal medyada ne sıklıkla paylaşım yapması gerekiyor?


Genel bir kural, iş sosyal medya hesaplarınızda haftada en az üç kez paylaşımda bulunmaya çalışmaktır, aksi takdirde takipçilerinizle olan etkileşiminizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Haftada birkaç kez gönderi paylaşmaya çalışın ve hedef kitlenizde yankı uyandıracak yaratıcı restoran sosyal medya içeriği fikirleri bulmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanın.
Restoranınızın çevrimiçi varlığını kendiniz yönetiyor olun, görevi özel bir ekip üyesine devrettiniz veya restoranınız için tam zamanlı pazarlama müdürü olması için birini işe aldınız, diğer restoranlardan ilham almak her zaman yararlıdır. sosyal medya oyununu öldürmek ve işlerine dijital trafik çekmek.
 


Diğer İMR Akademi Yazıları

Malzemeler


Hamur Tipi


İçecek


FOTOĞRAF YÜKLE


OTELE MESAJ GÖNDER


MEKANA MESAJ GÖNDER


OTELE MESAJ GÖNDER


GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN


GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN


ÜYE OL


FACEBOOK İLE GİRİŞ TWITTER İLE GİRİŞ

GİRİŞ YAP


FACEBOOK İLE GİRİŞ TWITTER İLE GİRİŞ ÜYE OL