Yeme & İçme

Uzak Doğu Lezzetlerinden Mahrum Kalmayın! 

İzmir Mekan Rehberi     04 Mar, 2020     0 Yorum
İzmir Mekan Rehberi

Çünkü Red Dragon’da sadece Türk malzemeleri ile Uzakdoğu lezzetlerinin harika çözümü var. 

Çin’de başlayan Corona Virüsü hastalığı üzerine yayılan kötü dedikodulara karşı İzmir’in öne çıkan Uzakdoğu restoranlarından Red Dragon’a bi gidelim dedik. Haliyle insanlara aşılan bu hastalık korkusunun Uzakdoğu ile alakası olan her şeye etkisi olduğu gibi Red Dragon’a da etkisi olmuş. Ne yazık! İzmir’de 1983 yılından bu yana işini başarı ile yapan, kalitesinden ve lezzetlerinden hiç ödün vermeden işini aşkla yapan, 20’den fazla kişiye istihdam sağlayan bu güzel işletme kendisi ile alakası olmayan bir durumunun zararını görüyor. 
Biz biliyoruz, daha önceki gidişlerimizde de sorduk. Malzemeler Çin’den mi? diye. Red Dragon Türk malzemeleri ile Uzak doğu lezzetlerini en iyi sentezleyen restoranlardan bir tanesi İzmir’de. Bazı çok özel soslar hariç tüm taze malzemeler, etler ve baharalar Türk ürünleri. En çok tüketilen ürünlerden birisi olan Ördek Balıkesir’den, etler yerel en iyi kasaplardan, sebzeler İzmir’in köy pazarlarından, baharatlar Türkiye’de bölgesinin en iyi tedarikçilerinden. 

Mekan sahibi Tolda Işık’da Çin’de başlayan hastalık ile ilgili restoranlarında hiç bir endişeye yer olmadığını , tüm malzemelerini Türkiye’den tedarik ettiklerini ve müşterilerinin güvenle Red Dragon’a gelebileceğini söyledi. Biz güvendik, gittik, yedik, içtik. 
Hatta size küçük bir öneri. Biraz boğaz kaşıntınız ağrınız, öksürme ya da halsizlik varsa gidin hemen acılı, ekşili bir çorba söyleyin. İçindeki harika baharat karışımlarının ile iyileşmeniz için yardımcı olacağından eminiz.

Red Dragon Chinese Restaurant

5
Uzakdoğu Mutfağı Konak

İzmir'in uzak doğulusu Red Dragon farklı lezzetleri ile hizmetinizde.Red Dragon Restaurant, Çin mutfağının en sevilen tatlarından oluşan seçeneklerini müthiş bir fırsatla size sunuyor. Türkiye’nin en...

İNCELE & REZERVASYON YAP

Yorum Yap

(*) Gerekli Alanlar