İzmir'in Kendine Has Mekanları


Özgür ruhlu insanlarıyla, havasıyla, şivesiyle, gevreği,  kumrusu, Kordon’u, Çeşmesi ve Midye Birası ile Kendine Has bir şehir olan İzmir insanı gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, güzel tatları, bitmeyen eğlenceleri fazlasıyla sever.
Öyle “Evde oturayım da dizi karşısında çiğdem çitleyim ya da Ayşe’yi çağırayım da bize gelsin oturup bol bol dedikodu yapalım” gibi klişe cümleler kurmak bu şehrin kimyasına aykırı gelir. Dedik ya kendine has özellikleri vardır İzmirlilerin. Mesela pazartesi sendromu falan yoktur bu şehirde. Çünkü Kordon’da mis gibi deniz manzarası eşliğinde bira&midye yapmak vardır. Çünkü çarşambaya küçük cumartesi diye hitap edilir ve doyasıya eğlenmek için tüm arkadaşlar organize edilir. Kendine has her telden mekanın yer aldığı, hem uygun fiyatlarda hem de keyifli yerlerin keşfedilmeyi beklediği bir şehirde evde tıkılıp kalmak niye diye sorar kendine İzmirliler. 

Spontane bir hayatı da sever İzmir’in kendine has  insanları. Kafasına esip pat diye eğlenceye giden de görürsünüz, televizyon karşısında otururken bir anda eşofmanı üstüne geçirip Güzelyalı sahilinde ya da bostanlı sahilde bira içenleri de. Kenarda köşede saklı kalmış bir restoranı ya da İzmir’e gözlerini yeni açan bir bar’ı öğrenmek, bilmek ve keşfetmek ister. İzmir Mekan Rehberi olarak  Kendine Has bir şehir olan İzmir’in ambiyansı, lezzetleri, ortamı, müziği ve güzel biralarla dolu #kendinehas mekanlarını sizin için bir araya getirdik.  Şimdiden afiyet olsun: 

Mekanlar


Karşıyaka - Şu an Açık
5.0
0 Yorum
Cafe & Bar
Konak - Şu an Açık
5.0
1 Yorum
Bar
Buca - Şu an Açık
5.0
0 Yorum
Cafe & Bar
Alsancak - Şu an Açık
5.0
0 Yorum
Birahane
Alsancak - Şu an Açık
5.0
0 Yorum
Birahane

Etiketler


kendine has kendine has izmir izmir kendine has mekanları izmir bira mekanları izmirde en iyi bira mekanları izmir pub izmir midye bira izmir kendine has izmir kendine has etkinlikler kendine has festivaller kendine has sunar kendine has izmir etkinlikler

Malzemeler


Hamur Tipi


İçecek


FOTOĞRAF YÜKLE


OTELE MESAJ GÖNDER


MEKANA MESAJ GÖNDER


OTELE MESAJ GÖNDER


GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN


GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN


ÜYE OL


FACEBOOK İLE GİRİŞ TWITTER İLE GİRİŞ

GİRİŞ YAP


FACEBOOK İLE GİRİŞ TWITTER İLE GİRİŞ ÜYE OL